دسترسی کاربران سازمان ها به شبکه اینترنت از طریق شبکه داخلی سازمان همواره یکی از دغدغه های بجا و مهم مدیران حراست سازمان ها بوده است. این خسارت ها وقتی جدی گرفته میشود که دسترسی های غیر مجاز به اطلاعات سازمان از طریق جاسازی جاسوس افزارها، کرمها و ویروسها در کامپیوترهای کاربران کشف شده و کار از کار گذشته است. برای حل این مشکل در سازمان های دولتی تمهیداتی در نظر گرفته شده است که از آن جمله میتوان به نصب ضد ویروسها و سخت افزارهای امنیتی و نیز جداسازی شبکه سازمانی از شبکه اینترنت سازمان اشاره نمود. علیرغم هزینه های هنگفتی که بکارگیری روشهای فوق به سازمان تحمیل میکند، هیچیک از آنها تضمینی برای تامین امنیت اطلاعات سازمانها بدست نمی دهند چرا که اساس همه این دسترسی های غیر مجاز، سیستم عامل های ناامن ویندوز است که بکارگیری تمهیدات فوق، راه حلی برای مشکلات امنیتی این سیستم عامل ارائه نمیکند.

کاربران خانگی نیز همیشه هدف بد افزارها و دسترسی های غیرمجاز اینترنتی بوده اند که معمولا با نصب نرم افزارهای ضد ویروس با این مشکلات دست و پنجه نرم میکنند. از سوی دیگر به دلیل نسخه های جدید ویندوز که کاربران را مجبور میکند هزینه های گزافی صرف ارتقاء سخت افزارهایشان به هدر دهند، کاربران خانگی همیشه در بازارها بدنبال خرید یا ارتقاء سخت افزار هستند!

شرکت قاصدک سامانه با درک این نیاز پس از ماه ها کار تحقیقاتی، سیستم عامل بومی و امن قاصدک را بصورت صد در صد رایگان تولید و در اختیار کاربران قرارداده است. این سیستم عامل تمامی نیازهای اقشار مختلف از جمله کاربران سازمانی، مهندسین و گرافیست ها، مدیران، کاربران خانگی و اپراتورها را مرتفع کرده و با سرعتی بینظیر، محیطی جذاب و زیبا را در اختیار آنان قرار میدهد. این سیستم عامل هم اکنون از طریق سایت www.ghasedak.ir در دسترس عموم قرار داده شده است.
از جمله مهمترین مزایای این سیستم عامل میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سازگاری ۱۰۰% با گونه های مختلف سخت افزار موجود
  • پشتیبانی از تمامی نرم افزارهای کاربردی مانند Office, CAD, Adobe/3D و نظائر آن
  • پشتیبانی از نرم افزارهای تحت ویندوز
  • پشتیبانی کامل از زبان و خط فارسی و لاتین
  • پشتیبانی کامل از تاریخ شمسی و میلادی
  • بدون نیاز به جداسازی شبکه سازمان از شبکه اینترنت
  • قابلیت شخصی سازی فوق العاده
  • بیش از ۵ برابر سریتعتر از ویندوز
  • بیش از ۲ برابر سریعتر از اپل
  • محیط گرافیک جذاب و زیبا

قاصدک یک سیستم عامل آزاد مبتنی بر سیستم عامل گنو/ لینوکس مورد استفاده برای سازمان های دولتی و خصوصی ، مهندسان نرم افزار و شبکه ، مهندسان عمران و راه و ساختمان ، مدارس و موسسات آموزش عالی و مصارف شخصی و خانگی می باشد . این سیستم عامل با داشتن مجموعه کاملی از نرم افزار های فنی مهندسی همچون نرم افزار های اداری و دفتری ، نرم افزار های فنی و مهندسی ، نرم افزار مالتی مدیا ، انیمیشن سازی و ابزار های برنامه نویسی و غیره توانایی تامین نیاز طیف وسیعی از کاربران سیستم های رایانه ای را دارد . طیف گسترده کاربران رایانه و استفاده متفاوت از قابلیت های آن باعث استفاده از سیستم عامل و نرم افزار های آن برای اهداف مختلف شده است . سیستم عاملی که در عین توانایی برطرف کردن نیاز کاربران ، از سرعت و کیفیت مناسبی با توجه به منابع موجود برخوردار باشد ، مدیریت آن آسان بوده و بتواند در عین سادگی به سرعت با کاربران ارتباط برقرار کرده و ابزار های مورد نیاز آنان را در کمترین زمان ممکن در اختیار کاربران قرار دهد .