سیستم عامل بومی قاصدک رونمائی شد

دسترسی کاربران سازمانها به شبکه اینترنت از طریق شبکه داخلی سازمان همواره یکی از دغدغه های بجا و مهم مدیران حراست سازمانها بوده است. این خسارتها وقتی جدی گرفته میشود که دسترسیهای غیر مجاز به اطلاعات سازمان از طریق جاسازی جاسوس افزارها، کرمها و ویروسها در کامپیوترهای کاربران کشف شده و کار از کار گذشته است. برای حل این مشکل در سازمانهای دولتی تمهیداتی در نظر گرفته شده است که از آنجمله میتوان به نصب ضد ویروسها و سخت افزارهای امنیتی و نیز جداسازی شبکه سازمانی از شبکه اینترنت سازمان اشاره نمود. علیرغم هزینه های هنگفتی که بکارگیری روشهای فوق به سازمان تحمیل میکند، هیچیک از آنها تضمینی برای تامین امنیت اطلاعات سازمانها بدست نمیدهند چرا که اساس همه این دسترسی های غیر مجاز، سیستم عاملهای ناامن ویندوز است که بکارگیری تمهیدات فوق، راه حلی برای مشکلات امنیتی این سیستم عامل ارائه نمیکند.

کاربران خانگی نیز همیشه هدف بد افزارها و دسترسیهای غیرمجاز اینترنتی بوده اند که معمولا با نصب نرم افزارهای ضد ویروس با این مشکلات دست و پنجه نرم میکنند. از سوی دیگر به دلیل نسخه های جدید ویندوز که کاربران را مجبور میکند هزینه های گزافی صرف ارتقاء سخت افزارهایشان بهدر دهند، کاربران خانگی همیشه در بازارها بدنبال خرید یا ارتقاء سخت افزار هستند!

شرکت قاصدک سامانه با درک این نیاز پس از ماهها کار تحقیقاتی، سیستم عامل بومی و امن قاصدک را بصورت صد در صد رایگان تولید و در اختیار کاربران قرارداده است. این سیستم عامل تمامی نیازهای اقشار مختلف از جمله کاربران سازمانی، مهندسین و گرافیستها، مدیران، کاربران خانگی و اپراتورها را مرتفع کرده و با سرعتی بینظیر، محیطی جذاب و زیبا را در اختیار آنان قرار میدهد. این سیستم عامل هم اکنون از طریق سایت www.ghasedak.ir در دسترس عموم قرار داده شده است.

از جمله مهمترین مزایای این سیستم عامل میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

۱. سازگاری ۱۰۰% با گونه های مختلف سخت افزار موجود
۲. پشتیبانی از تمامی نرم افزارهای کاربردی مانند Office, CAD, Adobe/3D و نظائر آن
۳. پشتیبانی از نرم افزارهای تحت ویندوز
۴. پشتیبانی کامل از زبان و خط فارسی و لاتین
۵. پشتیبانی کامل از تاریخ شمسی و میلادی
۶. بدون نیاز به جداسازی شبکه سازمان از شبکه اینترنت
۷. قابلیت شخصی سازی فوق العاده
۸. بیش از ۵ برابر سریعتر از ویندوز
۹. بیش از ۲ برابر سریعتر از Mac OS
۱۰. محیط گرافیک جذاب و زیبا
۱۱. امکان تولید و اختصاصی سازی برای سازمانها برای مقاصد خاص (مثلا سیستم عامل مخصوص منشیان، مدیران، مهندسین و …)

قاصدک یک سیستم عامل آزاد مبتنی بر سیستم عامل گنو/ لینوکس مورد استفاده برای سازمان های دولتی و خصوصی ، مهندسان نرم افزار و شبکه ، مهندسان عمران و راه و ساختمان ، مدارس و موسسات آموزش عالی و مصارف شخصی و خانگی می باشد . این سیستم عامل با داشتن مجموعه کاملی از نرم افزار های فنی مهندسی همچون نرم افزار های اداری و دفتری ، نرم افزار های فنی و مهندسی ، نرم افزار مالتی مدیا ، انیمیشن سازی و ابزار های برنامه نویسی و غیره توانایی تامین نیاز طیف وسیعی از کاربران سیستم های رایانه ای را دارد . طیف گسترده کاربران رایانه و استفاده متفاوت از قابلیت های آن باعث استفاده از سیستم عامل و نرم افزار های آن برای اهداف مختلف شده است . سیستم عاملی که در عین توانایی برطرف کردن نیاز کاربران ، از سرعت و کیفیت مناسبی با توجه به منابع موجود برخوردار باشد ، مدیریت آن آسان بوده و بتواند در عین سادگی به سرعت با کاربران ارتباط برقرار کرده و ابزار های مورد نیاز آنان را در کمترین زمان ممکن در اختیار کاربران قرار دهد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *