صورت مسئله چیست؟

از سال ۱۳۷۶ که کاربران ایرانی از طریق معدود شرکت‏های سرویس‏ دهنده اینترنت به این شبکه جهانی پیوستند تا به امروز، بکارگیری یک نرم‏ افزار جامع و کامل Accounting در اغلب سرویس دهندگان اینترنت و تلفن اینترنتی بعنوان یک معضل حیاتی مطرح بوده‏ است. چه بسیار ISP هائی که صرفا به دلیل مشکلات متعدد در نرم‏ افزارهای Accounting خود به ورشکستگی کشیده  و  از بازار رقابت کنار گذاشته شدند. تولید کنندگان نرم‏ افزار نیز تمام هم و غم خود را برای طراحی نرم‏افزاری جامع و کامل بکار بستند اما بدلیل عطش بازار، نرم‏ افزارهای ناقص و دارای مشکلات عدیده‏ای را با عجله روانه بازار کردند و همین امر موجب شد تا ISP ها به بستری برای آزمون و خطای این نرم‏ افزارها مبدل شدند. بعلاوه بدلیل ناپایداری، اشتباهات محاسباتی و عدم پشتیبانی و پاسخگوئی مناسب، خسارات جبران ناپذیری به آن‏ها وارد شد.

NetBill ISP Accounting راه حل نهائی ...

NetBill سامانه ای کامل و جامع برای ISP ها است و آنها را قادر می‏سازد به تمامی روش‏های مختلف زمانی، حجمی، با محدودیت و یا بدون محدودیت زمانی و حجمی خدمات اینترنت خود را بر روی بستر‏های مختلف ارائه کنند. NetBill همچنین قادر است تا انواع کاربران سامانه های Dialup ،ISDN ،VoIP و SMS را همزمان مدیریت کرده و حسابداری و مدیریت کاربران و مدیران این مجموعه‏ ها را به روشی منحصر بفرد انجام دهد.

از امکانات منحصر به فرد NetBill ، قابلیت تعریف و استفاده از VISP ها به شکل چند سطحی است به نحوی که هر یک از VISP ها میتوانند در زیر مجموعه خود، VISPهائی با سرویس‏های متنوع ایجاد کرده و هر کدام بصورت کاملا مستقل عمل نمایند.

نرم‏ افزار، سیستم عامل، دیواره آتش (Firewall)، پایگاه داده (SQL Server) و سرویس دهنده وب (Web Server) تماما توسط یک CD و ظرف کمتر از ۲۰ دقیقه نصب می‏شود.

نرم‏ افزارهای Accounting فعلی بگونه‏ای طراحی شده‏اند که سرویس ‏هائی از قبیل RADIUS ،SQL SERVER و Accounting Engine همگی بر روی یک کامپیوتر نصب شوند. این امر در ISP های متوسط و بزرگ با محدودیت قدرت سخت‏ افزار مشکلاتی را ایجاد می‏کند. در NetBill می‏توان سخت‏ افزارهای کوچک و بزرگ و به تعداد نامحدود را در یک سیستم واحد بصورت پردازش توزیعی بکار گرفت و از این طریق عملا محدودیتی از لحاظ قدرت سخت‏ افزار، تعداد کاربران تعریف شده و یا OnLine برای NetBill وجود ندارد. با پراکنده کردن این Serverها در سایت‏های مختلف نیز می‏توان سرویسی یکپارچه در سراسر کشور به کاربران عرضه کرد. در حال‏ حاضر NetBill تنها نرم‏ افزاری است که این قابلیت را داراست.

مسیریابی تماس‏ های VoIP بر اساس قیمت و یا کیفیت، تعرفه‏ های مستقل در سطوح مختلف، سرویسهای DID ،CallerID و HotLine، تعریف PIN و کارت‏ها بصورت انبوه، استفاده از یک نام کاربری برای Dialup و VoIP و امکان منحصر بفرد دیگر، مهمترین مزایای NetBill بر نرم‏ افزارهای مشابه داخلی و خارجی است.

رمز تمایز سامانه جامع مدیریت کاربران اینترنت و تلفن قاصدک چیست ؟

فراتر از قابلیت‎هایی که یک سامانه جامع مدیریت کاربران اینترنت و تلفن برای یک سازمان ایجاد می‎کند، درNetBill ISP Accounting قاصدک ، امکانات و ویژگی‎های خاص و منحصر بفردی وجود دارد که آنرا از دیگر سیستم های موجود در بازار، متمایز کرده است. در ادامه به تعدادی از این قابلیت‎ها و امکانات اشاره شده است:

  • نصب با استفاده از CD، در مدت کمتر از ۲۰ دقیقه و با کمترین دانش فنی
  • تخصیصIP Pool، IP و Route به کاربران و گروه ‏ها بصورت Static و Dynamic
  • برقراری ارتباط با سامانه‏ های جانبی نظیر پرداخت الکترونیک و یا پرتال‏ های فروش

  • بروزرسانی رایگان و خودکار از اینترنت بدون نیاز به مدیر سامانه
  • گراف‏ های متنوع از وضعیت کاربران، پهنای باند مصرفی آن‏ها و کل سیستم
  • دسته بندی کاربران در گروه‏ ها بر حسب ساعت، حجم، سرعت و میزان پهنای باند
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به قاصدک سامانه می باشد .