بیانیه شرکت قاصدک سامانه در پی حمله به سامانه ایمیل سازمانی شرکت مادرتخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی

در پی حمله به سامانه ایمیل سازمانی شرکت مادرتخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی و بداخلاقی های صورت گرفته در فضای مجازی و انتساب اتهامات بی پایه و اکاذیب به شرکت قاصدک سامانه، توضیحات زیر جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع عموم میرسد:

  1. محصول پستخانه در سال ۱۳۸۶ بر مبنای Zimbra Open Source توسعه و برای اولین بار بعنوان یک Mail Server بومی به بازار عرضه شد. منظور از بومی سازی، لحاظ کردن تمهیدات لازم برای استفاده توسط کاربران بومی نظیر راست چین کردن رابط کاربری، افزودن فونتهای مورد نیاز، فارسی سازی رابط کاربری، اتصال به درگاه های سایر سامانه های مشتریان نظیر اتوماسیون اداری و …، پشتیبانی از  otp، پشتیبانی از انواع درگاههای پیامکی و توسعه ماژولهای مورد نیاز مشتریان بوده و نه تنها هیچگاه تولید صفر تا صد محصول ادعا یا به مشتریان القاء نگردیده است بلکه استفاده از نرم افزار Open Source به صراحت در سایت POSTKHANEH.IR قید شده و تمامی مشتریان شرکت نسبت به این امر اطلاع و آگاهی کامل داشته و دارند. اساسا بنابراین ادعای تولید صفر تا صد محصول پستخانه توسط این شرکت قویا تکذیب میگردد.

 

  1. در طول این سالها بدلیل سابقه طولانی پشتیبانی این محصول توسط شرکت قاصدک سامانه، تا مدتها تنها گزینه Email Server غیر ویندوزی با پشتیبانی داخلی، محصول پستخانه این شرکت بوده و به همین دلیل، سازمانهای متعددی آنرا ابتیاع و استفاده نموده اند. بنابراین، ادعای رانت و دستور دولتی برای خرید این محصول قویا تکذیب میگردد. صدها رضایتنامه صادره توسط مشتریان و خوشنامی این شرکت در طول بیش از دو دهه اخیر گواه این ادعاست.

 

  1. ابزارهای Open Source در مجامع بزرگ و توسط برنامه نویس حرفه ای توسعه و تولید میشوند و به جهت ماهیت Open Source بودن آنها، رفع باگهای احتمالی در آنها با سرعت و دقت بیشتری صورت میگیرد بهمین دلیل، هیچ شرکتی ارتباط با پروتکل های SMTP, POP3, IMAP را از نو بازنویسی نمیکند! بکارگیری Zimbra بعنوان ایمیل سازمانی مثل هر Open Source دیگری نیاز به تخصص و تجربه دارد. از آنجائیکه غالبا واحد‌های IT سازمانها در این خصوص فاقد تجربه و تخصص لازم هستند، بهمین دلیل در سراسر دنیا شرکتهایی با تیم های متخصص اینگونه سامانه ها را پشتیبانی میکنند. قاصدک سامانه نیز با همان رویکرد، صرفا خدمات مربوط به طراحی معماری، نصب و پیاده سازی، ارتباط با سایر سامانه ها، پشتیبانی و رفع مشکلات و نیز توسعه نیازهای جنبی را به مشتریان پستخانه ارایه می‌کند.

 

علیهذا با توجه به موارد فوق، اتهامات و اکاذیب انتسابی در شبکه های مجازی به اینجانب و شرکت قاصدک سامانه مبنی بر کتمان Open Source بودن محصول پستخانه و نیز دستور مراجع دولتی مبنی بر الزام سازمانهای تابعه به خرید این نرم افزار و استفاده از رانت دولتی در فروش این محصول قویا تکذیب میگردد.

 

یکم آبانماه ۱۴۰۱

محمدکاظم قنبری

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره